Ripple (XRP), Dünyada 4500+ Markette Kullanılmaya Başlandı

0 2.077

Ripple Dünya Çapında 4500’den Fazla Markette Ürün ve Hizmet Alımında Tercih Edilerek Kullanım Alanını Genişletti

Ripple ve XRP tüm dünyada büyümeye devam ediyor. Son olarak CoinGate, müşterilerine yerel XRP desteğini başlattı ve bu, kriptopara yatırımcılarının popüler dijital varlık olan XRP’yi kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmalarının önünü açtı. Piyasaların ayı dönemini yaşadığı şu sıralar, XRP bu atılımıyla daha geniş kullanım alanlarına ulaşmayı başaracak gibi görünüyor.

Her ne kadar Ripple merkezileştirilmiş olsa da, Ripple cüzdanlarında kullanılan dijital varlıklar şu anda dünya genelinde 4.500 mağazada kabul edilmektedir. Bu bilgiler CoinGate tarafından birkaç gün önce yayınlanan bir blog yazısı tarafından açıklandı.

XRP’ye destek ekleme kararı topluluktan geri bildirim aldıktan sonra, alındı. CoinGate’e göre kullanıcılar artık bir VPN, bir video oyunu ve daha pek çok farklı şey satın alabilecekler.

Coingate Topluluğundaki Açıklamaya Göre:

Müşterilerimiz için XRP, market hacmine göre en büyük kripto para birimi piyasaları kategorisine girmekte. Bu nedenle, bu entegrasyon yakın uzun vadede, traderlarımıza kesinlikle daha fazla müşteri getireceği konusunda bize güven veriyor.

Coingate

Şirket, XRP topluluğunun favori dijital varlıkları için yeni kullanım durumlarına sahip olmalarına izin vermekten çok mutlu olduklarını bildirdi. Bu şekilde, CoinGate, XRP şifreleme para biriminin faydasını artırmayı amaçlamaktadır. Tedarikçiler XRP ödemelerini almaya başlar başlamaz, gelirlerini Euro, Bitcoin, Ether olarak mı hesaplamak ya da sadece XRP’de tutmak isteyip istemediklerine karar verme seçeneğine sahip olacaklar.

XRP genellikle çok hızlı bir şekilde ve çok düşük bir ücret karşılığında işleniyor. XRP defterinin merkezileştirildiğine inanan bazı bireyler ve analistler olmasına rağmen, CoinGate, Ripple’ın şu anda bir yerelleşme stratejisine sahip olduğunu açıklıyor. Gelecekte, XRP Ledger dünya çapında daha fazla doğrulayıcıya sahip olacak.

Şirket büyük finansal şirketlere odaklanmakla birlikte, bireysel kullanıcılar dijital varlıkları kullanabilir ve sağladıkları avantajlardan yararlanabilirler. Örneğin, fee ücreti olarak 0,00001 ABD doları ödemektedirler.

Bu yazıyı yazarken, XRP 0.3059 dolar civarında işlem görüyor ve 12.59 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Gelecekte, XRP ile çalışmaya hazır olan şirket sayısının artması bekleniyor.

Cevap Bırakın