Paribu’dan Binance Borsasına Bitcoin Transfer Etmek

Bir borsadan farklı bir borsaya nasıl bitcoin transfer edebiliriz?

3 22.998

Borsalar arası Bitcoin – Altcoin transferi yapmak aslında havale veya EFT işlemi yapmaktan çok daha basit. Hiç telaş yapmanıza gerek yok, bu yazıyı okuduktan sonra sizde bitcoin transferinizi rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz. (Takıldığınız yerleri bu posta bir yorum bırakarak sorabilirsiniz.)

Doğal olarak kripto para transferleri için bize 2 tane hesaba ihtiyacımız var. Ben Türkiye’nin en hacimli bitcoin borsası olan paribu.com‘dan dünya’nın en büyük hacimli borsası binance‘e aktarımı anlatacağım. Zaten bütün borsaların transfer mantığı benzer olduğu için başka borsalar üzerinde işlem yapmak isteyenlerde yazımızdan rahatlıkla yararlanabilirler.

Paribu.com’a giriş yapıyoruz öncelikle (Paribu Borsası kayıt rehberimiz için tıklayınız). Girdiğimizde açılan ekrandan  BTC işlemleri menüsü altındaki BTC ÇEKME butonuna tıklıyoruz, önümüze alttaki sayfa açılacaktır.

Akabinde Binance (veya farklı bir bora) hesabımıza giriş yapıyoruz, sonrasında sağ üst kısımda bulunan Funds sekmesi altından Balances butonuna tıklıyoruz. Karşımıza borsada işlem gören bütün coinlerin hesabımıza otomatik olarak düzenlenmiş cüzdanları geliyor.(Bütün borsalarda durum aynı)

 

Arama kısmından ya da listeden hangi kripto para ile işlem yapıyorsak onu seçiyoruz. (Biz Bitcoin göndereceğiz).  Kripto para birimlerinin karşılarında Deposit (Para Yatırma) ve   Withdraw (Para Çekme) bölümleri var, hesabımıza para yatırmak için Deposit butonuna tıklıyoruz. Butonu oklarla gösterdim. (Görmeme ihtimaliniz yok sanırım 🙂

Deposit butonuna tıkladığımızda karşımıza bitcoin adresimizi görüyor olacağız. Copy Adress BTC yatırma işlemlerinde kullanacağınız adresi kopyalamanıza yarıyor.

Binance borsasında kendi hesabımıza tanımlanmış bitcoin adresinizi aldığımıza göre paribu.com’a geri dönüp gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. paribu.com’da açık bıraktığımız sayfadaki cüzdan adresi bölümüne binance adresinde oluşturduğumuz bitcoin adresimizi yapıştırıyoruz. Çekmek istediğiniz tutarı ilgili alana bitcoin cinsinden girdikten sonra gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Paribu borsasındaki bakinenizin tamamını göndermek için; aşağıdaki görselde ok ile gösterilmiş yere tıklayabilirsiniz.

Son olarak BITCOIN ÇEK butonuna basmadan mutlaka kopyaladığınız adresin doğruluğunu kontrol edin! Çünkü bitcoin transfleri irreversible’dır. Sıkıntı yoksa gönderin gitsin 🙂

 

Bitcoin’iniz Bol Olsun….

3 Yorumlar
 1. Anonim diyor

  Hocam direkt Binance ‘ e para yatıramıyor muyuz? illa ki paribu vs. gibi bir ara borsaya yatırıp ordan transfer etmemiz mi gerekiyor?

  1. Hmtdg diyor

   Maalesef direk Binance.com dan Bitcoin alamıyoruz aracı olarak bir Türk borsası kullanmanız gerekmekte.

 2. fikiralemi diyor

  Hocam binancede altcoinlerim var.
  Oradan tüm miktarı paribuya çekmek istiyorum.
  Önce oradaki altcoinleri satmalı mıyım?
  Binanceden paribuya nasıl çekerim?

Cevap Bırakın