Japon Elektrik Şirketi, Kripto Madenciliği İçin Güneş Enerjisi Kullanıyor

Kripto Madenciliği İçin Güneş Enerjisi

0 686

Kripto Madenciliği İçin Güneş Enerjisi

Japonya’nın Kumamoto şehrinde yerel bir elektrik enerjisi üreticisi ve tedarikçisi olan  Kumamoto-Energy Co Ltd, 20 Şubat 2018’de yaptığı açıklamada, belirli dönemlerde mevsime ve arza göre 10-19 / kWh aralığında değişen enerji kullanabilen veri merkezi teçhizatını hazır hale getirerek, kripto madenciliği için güneş enerjisi kullanacaklarını açıkladı. Bu gelişme, kripto madenciliğinin yenilenebilir enerjiyi kullanarak daha yeşil bir geleceği nasıl sağlayabileceği konusunda yeni olasılıkları gözler önüne seriyor.

Büyük miktarda elektrik enerjisi ve verimli bilgisayar sistemi gerektirmesi kripto madenciliği için zorlu kısmıdır. Kripto madenciliği endüstrisinin üst düzey bir zirveye ulaşmasıyla birlikte, dünyanın güç kaynaklarının çoğunun tükenme eşiğine gelmesi de ihtimaller arasında.

Kansai Electric Power’ın Güvenlik Analisti Saburo Takahashi:

 

Kripto madencilik gelecek 100 yıl boyunca ortadan kalkmaz, verimli ve yenilenebilir enerji kaynakları gelecekte kripto madenciliğin kârlı kalmasının tek yoludur.

Kripto madenciliği kontrolsüz bırakılırsa, bazı ülkeler için çevre felaketine ve önemli kaynak sıkışıklığına neden olma potansiyeli olduğu varsayımları bulunsa da Kumamoto-Energy’den gelen haber, dengeli ve daha yeşil bir gelecek umudunun bulunduğunu gösteriyor.

Kripto ekonomisi, güneş, rüzgar, jeotermal, gibi yenilenebilir kaynakların doğru kullanılmasıyla yenilenebilir enerjiyi herkes için daha uygun forma kavuşturma gücüne sahip.

Yakın gelecekte, Kumamoto Energy şirketinin izinden, daha fazla yenilenebilir enerji şirketi kripto madencilik sürecine katılabilir.

 

Kripto para analizlerimizi buradan takip edebilirsiniz.

Kripto para piyasasına yeni başlıyorsanız, burada size özel incelemelerimizi bulabilirsiniz.

Yazı yalnızca kullanıcılarımızı bilgilendirme amaçlı olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. İnceleme proje ekibinin görüşü ile yazarın kişisel görüşü ve analizini içerir. Yapılacak yatırımlar sonrasında yaşanabilecek kayıplardan web sitemiz veya yazarlarımız sorumlu değildir.

 

Cevap Bırakın