En İyi 11 Altcoin Kıyaslama Portalı

Kripto paralarınızı değerlendirirken bu portallardan destek almanız faydanıza olacaktır.

0 3.790

Bilindiği üzere kripto para dünyasındaki altcoin sayısı o kadar fazla ki, çoğunun hakkında ismi dışında neredeyse hiç bir bilgiye sahip olamıyoruz. Kendi başımıza altcoinleri kıyaslamak, onlar hakkında bilgiye ulaşmak, okumak ve araştırmalarımız sonucunda kendi kararlarımızı vermek epey zaman alıcı olduğundan; bir takım yardımcı platformlar kullanmak akıllıca olacaktır. Aşağıda bu konuda bizlere yardımı dokunabilecek on bir farklı altcoin kıyaslama portalı bulunmaktadır. Böylece kripto paralar ve projeler hakkında farklı pencerelerden bilgi sahibi olabiliriz.

CoinMarketCap

Coinmarketcap.com, kripto para borsasının google‘ı gibidir. Temel anlamda, herhangi bir altcoin’in piyasaya sürülmüş olan miktarı ile o anki fiyatını çarparak, piyasadaki toplam büyüklüğünü göstermektedir.

Bunun için ise genel olarak, listeleyeceği bir altcoin’in herhangi bir borsaya girmesini bekler. Market büyüklüklerini belirlediği ve listelediği kripto para birimlerini, toplam market büyüklüklerine göre sıralar ve bir altcoin kıyaslama portalı olarak çeşitli özellikler sunar. Sitede ayrıca herhangi bir altcoin’in hangi borsalarda, hangi para birimlerine göre işlem yapmakta olduğuna dair bilgilere erişilebilir, onlara dair kullanımda olan cüzdanlar, sosyal medyada son zamanlarda haklarında konuşulanlar gibi bağlantılara da ulaşabilirsiniz. Pek çok kullanıcı tarafından kullanılır, şiddetle tavsiye edilmektedir.

CMC ve altcoin kıyaslama
CoinMarketCap ve Altcoin Kıyaslama

CoinCodex

Coinmarketcap’a çok benzer bir sitedir. Bu platformda, kullanıcılar kripto para dünyasındaki birçok güncellemeyi takip etmek için üye olabilmektedir. CoinCodex sadece kripto para birimleri hakkında bilgi vermekle kalmaz, onlar hakkındaki haberleri de takip edebilmenize imkan sağlar.

Coincodex
CoinCodex ve altcoin kıyaslama

Coinleriniz için herhangi bir borsa hakkında şüpheleriniz varsa, CoinCodex, borsaların payları ve günlük işlem hacimlerine göre sıralama yapmaktadır; bu fonksiyonu kullanabilirsiniz. Ayrıca aktif, yaklaşan ve tamamlanmış olan ICO’ların listesini de bu platform üzerinden takip edebilirsiniz.

CoinCodeCap ile altcoin kıyaslama

İyi bir projenin gerçekten iyi olduğunu en iyi hangi kriter ile belirlerdiniz? Bu sadece kripto para dünyasında değil, hayatımızın her alanında bu gibi durumlar için önemli sorulardan bir tanesidir. Büyüklerimizin dediği gibi; az laf, çok iş. CoinCodeCap sitesinde güncel teknolojik gelişimlere ve yazılım geliştirmelerine dair altcoin kıyaslama arayüzü görebilmektesiniz.

CCC
CoinCodeCap’te altcoin kıyaslama

Katılımcıları, kod sistemleri, hard forkları, güncellikleri ve bunun gibi diğer kriterlere göre projeleri son 1 yıllık gelişim bazında sıralamaktadır. Herhangi bir altcoin’in yazılım geliştirmelerine dair daha detaylı bilgi için, site içi arama motorunu kullanabilirsiniz.

Block’tivity

Herhangi bir altcoin’e yatırım yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken kriterlerden bir tanesi de, onun son zamanlarda blok zinciri üzerindeki aktiviteleridir.

Blocktivity
Blocktivity ve altcoin kıyaslama

Block’tivity ile çoğu insanın içinde bulunduğu farklı projeleri görebilirsiniz. Böylece zarar etmemek adına, hangi platformun en iyisi olduğu konusunda net bir tabloya ulaşmış olursunuz. Çünkü, çok kişi tarafından kullanılan veya gözlemlenen projeler, bir kripto para biriminin veya herhangi bir blok zincir temelli projeye dair iyi öngörü göstergelerinden biridir. Ana sayfada son 24 saat içerisindeki ve 1 hafta içerisindeki transfer aktiviteleri bazında, çoktan aza doğru bir sıralama görmektesiniz.

OnChainFX

OnChainFX şu anda halen beta versiyonunda olmasına rağmen, diğer platformlara göre çok çeşitli parametrelere sahiptir. Kripto severlerin detaylı karşılaştırmalar yapmasını ve daha iyi yatırım kararları almaları noktasında çoklu kriterlere göre altcoin kıyaslama kombinasyonları sunuyor. Siteyi öğrendikçe daha iyi analizler yapabilmeniz mümkün.

OnChainFX
OnChainFX ve altcoin kıyaslama

Ayrıca, bir altcoin’in geleceği için fiyat tahmininde bulunabilme fonksiyonu da sitede mevcuttur. Gelecekte neler olacağını, geçmişteki verileri analiz ederek hesaplar ve bir öngörü ortaya çıkarır. Her ne kadar geleceğe dair öngörüler, kripto para dünyası gibi bir ortamda genellikle tutarsız olarak bilinse de, bu portalın ileriki zamanlarda giderek daha da optimize olacağını öngörmekle hata etmiş sayılmayız.

BitInfoCharts

Burada, kripto para birimlerinin piyasada nasıl performans gösterdiğine ve sosyal medyada ne kadar çok konuşulduğuna dair bilgi edinebilirsiniz.

BitInfoCharts , kripto para birimlerinin istatistiklerini derleyen, oldukça güvenilir portallardan biri olarak biliniyor. Ayrıca, en çok kullanılan kripto para birimleri, fiyatları, piyasa değeri ve daha fazla parametreyi kullanmanıza imkan tanıyor ve buna göre karşılaştırmalarda bulunuyorsunuz.

BitInfoCharts
BitInfoCharts ve altcoin kıyaslama

Bu portalın en büyük özelliklerinden birisi, sürekli yeni fonksiyonlar ekleyerek kendini geliştirmesi ve piyasanın derinliklerini kazarak çok daha tutarlı veri elde etmek arayışında olmasıdır. Böylece, güvenilir ve doğrulanabilir istatistikler ile, BitInfoCharts diğer kripto para birimi analiz platformları arasında önemli ölçüde kendini kanıtlamıştır.

CoinCheckup

CoinCheckUp, kendisini kripto para yatırımcıları için özel oluşturulmuş bir site olarak betimler. Ana sayfada, kripto paraların son 90 günlük, 30 günlük, 7 günlük, 24 saatlik ve 1 saatlik grafiklerini bir çırpıda göstermektedir. Aynı sayfada kripto paraların market hacimlerini ve her bir altcoin için günlük algoritmik skor değerlerini izleyebilir, altcoin kıyaslaması şeklinde listeleyebilirsiniz.

Coincheckup
Coincheckup ve altcoin kıyaslama

CoinCheckup platformu, hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için uygun bir sitedir. Size elbette nasıl ve nerede yatırım yapacağınız konusunda bilgi vermez, ancak her altcoin’e dair güvenli bilgiler vererek size yardımcı olur. Bu portalda ayrıca, “Actions” sekmesi altında, detaylı grafikler, analizler, bulunduğu borsalar ve fiyat tahminleri gibi algoritma tabanlı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

CoinGecko

CoinGecko , farklı kripto paraları dikkatlice incelemek ve kullanıcılara farklı paramtereler ile gerçekçi veriler sağlamak için dizayn edilmiş bir başka altcoin kıyaslama, sıralama ve değerlendirme portalıdır.

CoinGecko, altcoin kıyaslama özelliği içerisinde; topluluğa, gelişmelere ve kamu çıkarlarına uygunluk gibi filtreler bulunmaktadır. Tıpkı diğer portallar gibi burada da önemli kriterleri dikkate alan özel bir sıralama algoritması kullanılmaktadır. Ayrıca, platform belli zaman aralıklarında sık sık gözden geçirilir ve geliştirilir.

CoinGecko
CoinGecko ve altcoin kıyaslama

Bu sitenin en iyi özelliklerinden biri, ICO’lar için özel bir bölümünün olmasıdır. Bitmiş olan, devam etmekte olan ve hazırlanma aşamasında olan ICO’ların ne aşamada olduklarını, önemli tarihlerine ne kadar zaman kaldığını, bağlantılarını ve. daha pek çok ayrıntıyı tek bir sayfadan takip edebilirsiniz.

CoinLib

CoinLib portalı ilk bakışta CoinMarketCap’e çok benzemektedir. Bu benzerlik doğrudur, zira bu gibi siteler asıl odaklandıkları şeylerin yanında diğer özellikleri de eklemeden geçemiyor ve bu eklentiler de genel olarak yaygın eklentiler oluyor. CoinLib’in ilk farkı ise tüm kripto paraların gerçek zamanlı fiyatlarını göstermektedir (sürekli, anlık olarak güncellenmektedir).

CoinLib
CoinLib ve altcoin kıyaslama

Siteye kayıt olmanız durumunda pek çok avantajdan faydalanabiliyor, favori altcoinlerinizi takip edebiliyorsunuz. Bu avantajların ötesinde ise kullanıcılar altcoinleri hakkında bildirim almak için fiyat uyarıları ayarları yapabilmektedirler. Böylece pek çok kullanıcı, tüm bu bilgilerin yanında ihtiyaç duyduğu önemli bir araca daha ulaşmış oluyor.

CryptoCompare

CryptoCompare,  ise bir başka benzer portal olmakla birlikte, yine ICO özelliği bulunan, kullanıcı dostu bir altcoin kıyaslama portalıdır. Her bir ICO’ya tıkladığınızda haklarında detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz yeni bir sayfa açılmakta. Bununla birlikte altcoinler için de benzer bir arayüz kullanılıyor. Fiyat yenileme hızları da gerçek zamanlı olarak olarak gösterilmekte.

CryptoCompare
CryptoCompare ve altcoin kıyaslama

CryptoCompare’in bir farkı, yalnızca kendini kanıtlamış kripto paraları listeliyor olmaları. İşe yaramayan altcoinleri filtrelemek için ele aldıkları kriter ise; o altcoinlerin hangi platformlarda boy gösteriyor olduğu.

Yeni ve profesyonel yatırımcılar için oldukça uygun olan bu portalın bir diğer farklı özelliği ise, her bir altcoin sayfasının altına çeşitli kullanıcılar tarafından yapılan serbest yorumlar. Kullanıcılar bu gibi yorumları faydalı bulduğunu söylüyor. Çünkü önemli yorumlar ön plana çıkarılıyor.

CryptoSlate

CryptoSlate , çöp olsun olmasın, gezegenimizde bulunan neredeyse tüm kripto para birimlerini listeleyen bir portaldır. CryptoSlate’te an itibariyle yaklaşık 1500 çeşit kripto para bilgileri yer almaktadır. Bunlardan kaç tanesi token, kaç tanesi Proof of work ile çalışır ve kaç tanesi Proof of Stake kullanır; hepsini görebilirsiniz. Ayrıca, tıpkı CoinMarketCap gibi altcoin kıyaslaması için elverişlidir. Bununla birlikte her bir altcoin için, yüzeysel betimlemelere ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

CryptoSlate
CryptoSlate ve altcoin kıyaslama

Piyasadaki haberleri ve ICO’lara dair bilgileri de içeriğinde bulundurmaktadır. Bir altcoin kıyaslama özelliği olarak; kripto para birimleri arasındaki farkları genel anlamda bu şekilde ayırt etmektedir. Bunlar görünüşte küçük detaylar olarak gözükebilir, ancak kullanıcıların karar vermelerine yardımcı olmada büyük rol oynayabilecek parametrelerdir.

Sonuç Olarak…

Tüm bu siteler ayrı ayrı düşünüldüğünde çok faydalı birer portal olarak karşımıza çıksa da; birbirlerine benzerlikleri söz konusudur. Bunların hepsine hakim olmak, her gün bu sitelerin hepsine girmek, yeterli zaman ayıramayanlar için oldukça güç olacaktır. Bu durumda, yatırım yapma tarzınıza göre aralarından dilediklerinizi belirleyebilir, farklı kombinasyonlar altında bu portallardan yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte, kriptoveri.com twitter hesabımız üzerinden bizlere altcoin analizi konusunda istek gönderebilir, anketlerimiz arasında ilginizi çeken altcoinleri oylayarak, editörlerimizce detaylı bir biçimde hazırlanacak olan altcoin incelemelerine ve analizlerine ulaşabilirsiniz. Anketlerimizin altına yapılan altcoin isteklerini değerlendirmekteyiz.

Altcoin Analizlerimiz İçin Tıklayın

Cevap Bırakın