Bitcoin Fiyatı Eğer Bu Gerçekleşirse Uçacak

2.762

Bitcoin fiyatı 7.100 doların üzerinde kalırken, önde gelen analistlerden olan PlanB, BTC fiyatının halving’den sonra fırlayabileceği bir senaryo ortaya koydu.

Bugünün erken saatlerinde, Bitcoin fiyatı 7.000 dolarlık direnci geride bıraktı. Şu an 7.100 dolarlık bölgede işlem görüyor. 12 Mayıs’ta 3. defa gerçekleşecek olan halving yani madencilerin bulduğu bloklardan aldıkları ödülün yarılanması işlemi sonrası trader ve yatırımcılar BTC fiyatının yükselip yükselmeyeceğini ve yarılamanın fiyatlandırılıp fiyatlandırılmadığını tartışmaya devam ediyor. Trader PlanB, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatının hangi koşulda fırlayacağını üzerine bir değerlendirme paylaştı.

“Eğer $400M para akışı devam ederse, Bitcoin fiyatı yükselir.”

Fenomen yatırımcı, 2017 yılından bu yana yatırımcılardan aylık 400 milyon dolar girişinin Bitcoin fiyatının 7.000 dolar seviyesinde kalmasına yardımcı olduğunu söylediği bir tweet yayınladı. Yarılanma gerçekleştikten sonra, söz konusu fiyatın korunması için gerekli olan nakit miktarının da yarılanacağını belirtti. PlanB adlı yatırımcı hipotezinde söz konusu 400 milyon dolar para girişi ortalamasının devam etmesi durumunda, Bitcoin fiyatının fırlayacağını belirtti.

Genel toplamı sıfır olan ekosistemi kabaca şu şekilde formülize edebiriliz; 30g x 24s x 6blok x 12.5btc x $7.000

Ayrıca PlanB, fiyat bilmecesiyle birlikte belirsizliklerin arasında madencilerin yarılanma sonrası riglerini kapatma ve ‘ölüm spiraline’ teslim olma ya da ‘ölüm sarmalına’ girme korkusu olduğunu kabul etti. Bununla birlikte ünlü analist; halving’den sonra gerçekleştirilecek birkaç zorluk ayarlamasının bu riskleri ortadan kaldıracağına inanmaktadır.

Pomp “Bitcoin halving işleminin fiyatlandırıldığı iddiası aptalca”

Önde gelen Bitcoin ve VC yatırımcısı Anthony Pompliano, BTC halving işleminin fiyatlandırılıdığını söyleyenleri eleştiren yeni bir tweet attı. Bitcoin fiyatının azalmayacağını çünkü Bitcoin’e olan talebin madenci ödülleriyle beraber yüzde elli azalmayacağını ifade etti.

Paribu’dan Bitcoin satın alma rehberi yazımız için tıklayınız.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.