Binance Borsasında Neler Oluyor?

0 1.508

Kripto para dünyasının en büyük borsası olarak bilinen Binance’ta büyük bir skandal yaşandı. İlk gelen bilgilere göre, al-sat botu kullanan ve yüklü miktarlarda coin barındıran bir takım hesaplar hackerlar tarafından boşaltıldı. Buna rağmen hacklendiğini söyleyen bazı kullanıcıların ise herhangi bir bot kullanmadığını söylemesi dikkat çekti.

Gündeme bomba gibi düşen bu gelişme, BitCoin fiyatlarında da ani hareketlere neden oldu. Aşağıdaki resimde bir kullanıcının tweet’i Binance’ta bir hacklenme hadisesinin yaşandığını doğrular nitelikte. Bunun yanı sıra, Binance borsası an itibari ile hesaplardan coin aktarma işlemlerini dondurdu.

Binance borsasında bazı hesaplar boşaltıldı
Binance borsası hacklendi

Sosyal medyada buna benzer pek çok tartışmayla geniş yankı uyandıran hadisede, bazı kullanıcılara göre, çalınan altcoinler piyasa fiyatına hızlı bir şekilde satıldı ve el değiştirdi. Aşağıda bir reddit kullanıcısı, Binance’ın, coinlerini piyasa değerine satmış olduğundan yakınıyor ve bunun için yardım biletine yanıt beklediğini söylüyor. Binance’tan bir yetkili ise cevaben, bu durumun bazı kullanıcılarda görüldüğünü onaylıyor ve durumu araştırdıklarını, kullanıcılarının sabırlı olmaları gerektiğini söylüyor.Akabinde, el değiştiren bu coinlerin özellikle Monero (XMR) alınarak izlerin kaybettirilmeye çalışıldığı belirtildi. Pek çok altcoin’de anormal düşüler yaşanıp, monero’nn fiyatının kısa zaman içerisinde ani bir yükseliş göstermesi de bu bilgileri doğrular nitelikte.

Gelen bir diğer ilginç bilgi ise ViaCoin hakkında. Bir başka kullanıcı, tam da bu skandalın yaşanacağı zamandan kısa bir süre önce bir sinyal grubundan ViaCoin’e dair sinyal geldiğini ve sonrasında ViaCoin’in pump yediğini aktardı. Hacker’ların ViaCoin ile bir bağlantılarının olup olmadığı da bu sebeple gündeme gelmiş durumda.

Detaylar zamanla netleşeceğe benziyor. Son günlerde borsaların karıştığı hack skandallarının sayısı arttı. Yakın zamanda bir japon borsasından yüklü miktarda NEM çalınmıştı.

Cevap Bırakın