Binance Borsası Japonya Tarafından Uyarılınca; Bitcoin Fiyatı Düştü

0 1.068

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın Japon Hükümetinin uyarısı ile karşı karşıya kaldığı belirtilince, Bitcoin fiyatı düşüş yaşadı. Artan yasal düzenlemelerin kripto paralara olan talebi azaltacağı da düşünülüyor.

Geçtiğimiz saatlerde Nikkei Haber Ajansının geçtiği habere göre; Zhao Changpeng tarafından kurulan Binance Borsasının Japonya’da kayıtsız operasyon yürütmesinden dolayı, Japon Sermaye Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından uyarılacağı belirtildi. Haber üzerine, 22 Mart Perşembe günü Hong Kong saati ile 5:43’de Bitcoin yüzde 2 oranında değer kaybetti.

Binance CEO’su Zhao Changpeng Tokyo Televizyonuna röportaj veriyor.

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, para aklamadan vergi kaçakçılığına ve sahteciliğe kadar uzanan kaygılar nedeniyle son aylarda kripto paralar hakkında yaptıkları incelemeleri hızlandırdılar. Sanal paraların üzerindeki düzenleme baskılarının artması ve belirsizlik ortamı nedeniyle Bitcoin ve kripto paralar halen düşüş eğilimi gösteriyor.

Dünya genelinde kripto para birimleri açısından en aktif Pazar olan Japonya, geçtiğimiz sene sanal para ticaretine lisanlama zorunluluğu getirmişti.

Binance Haberler Hakkında Ne Dedi?

Son dakika haberinin tüm ajanslara düşmesinin ardından, Binance CEO’su Zhao Changpeng, Nikkei’yi sorumsuz habercilikle suçladı. Hali hazırda Japonya Sermaye Piyasası Kurumu ile yapıcı diyalog içerisinde bulunduklarını ifade eden Zhao, JFSA’nın kendilerine söylemeden öce bir gazeteye açıklama yapmasının anlamsız olduğunu söyledi.

Zhao Changpeng yaptığı jet açıklama ile bir kez daha kripto para piyasası topluluğununun takdirini kazanmayı bildi.

Dünyadan kripto para piyasası haberleri

 

Cevap Bırakın