Airdrop Nedir, Airdrop’lara Nasıl Katılabiliriz?

0 3.679

 Airdrop Nedir?

Airdrop nedir sorusunu havadan gelen yardım şeklinde Türkçe’ye çevirebiliriz. Kripto para camiasında ise yeni oluşturulan altcoin’lerin ücretsiz olarak insanlara dağıtılması anlamı taşımaktadır.

Airdrop, kripto para projelerinin reklam yapmak ve kamusal farkındalık oluşturmak amacıyla kullandıkları en etkili pazarlama araçlardan birisidir. Firmalar airdrop yöntemiyle potansiyel yatırımcılara, kendilerini sosyal medyada takip etmeleri, telegram gruplarına katılmaları, mesajlarını retweet etmeleri gibi birtakım basit görevler karşılığında piyasaya yeni çıkacak olan kripto paralardan bir miktar dağıtırlar.

Airdrop yöntemi ile token dağıtımı yapmak projelere pazarlama alanında büyük avantajlar sağlar.  Altcoin’ler ucuz ve kolay bir yöntemle projelerini tanıtırken aynı zamanda airdrop’lar sayesinde arkalarında güçlü bir komünite inşa ederler.

Ücretsiz altcoin kazanmak
Airdrop Nedir?

Neden Airdrop’lara Katılmalıyım?

Özellikle sermayesi kısıtlı kişilerin muhakkak airdrop’lara katılmasını tavsiye ediyoruz. Airdrop katılımlarınızı kumbaraya attığınız bozukluklar gibi düşünebilirsiniz. Basit görevler tamamlayarak elde edeceğiniz ücretsiz jetonlar, uzun vadede portföyünüzün ciddi bir yüzdesini oluşturabilir. Kimi airdrop’ların ufak tefek tutarlardan çok daha fazlasını da kazandırabildiği unutulmamalıdır. (BTW, PRL, DAT, TIO, REBL, BDG) Kısaca çok yüklü bir portföye sahip değilseniz, boş zamanınızda airdrop’ları takip etmeniz, portföyünüzün büyümesine yardımcı olabilir.

Airdrop’lara Katılmak İçin Ne Yapmam Lazım?

Borsa cüzdanları airdrop katılımları için uygun değildir. Airdrop jetonlarınızı teslim alabilmek için muhakkak ERC-20 protokülünü destekleyen bir Ethereum cüzdanı edinmelisiniz. Biz, en popüler ethereum cüzdanı olan myetherwallet’i öneriyoruz.

Ayrıca, çoğu proje, airdrop katılım ön koşulu olarak projelerin telegram gruplarına girmenizi talep etmektedir. Bu yüzden iOS ve android sistemler ile uyumlu popüler bir mesajlama programı olan Telegram uygulamasını telefonunuza yüklemelisiniz.

 Airdrop’lara Katılırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  1. Cüzdanınızın private key’ini (özel anahtarını) hiçbir koşulda hiç kimseyle paylaşmamalısınız.
  2. Kendinize yeni bir mail ve mümkünse twitter hesabı açın. (Kişisel hesaplarınızın zaman çizelgesini airdrop postları ile işgal etmek istemezsiniz.)
  3. Hiçbir şekilde, verilen hesaplara para/altcoin göndermeyin.
  4. Mümkün mertebe kişisel bilgilerinizi vermekten kaçının. (Sürekli aynı fake id’leri kullanırsanız ihtiyaç durumunda karışıklık yaşamazsınız)
  5. Airdrop’lar için farklı şifreler oluşturun. Kullandığınız borsa ve kişisel hesaplarınıza ait şifreleri asla kullanmayın.

Hangi Airdrop’lara Katılmalıyım?

Belki de en önemlisi bu, çünkü piyasada çok fazla scam proje dolaşmakta. Hangisinin gerçek hangisinin sahte olduğunu anlamak biraz deneyim ve araştırma gerektirmekte. Bunu anlamak için mutlaka projenin amacının ne olduğunu, nasıl bir soruna çözüm ürettiklerini, çıkaracakları kripto paranın adedini ve dağıtım yüzdelerini, size verilecek miktarın kaç liraya tekabül ettiğini incelemeniz gerekmekte. Sizin için hazırladığımız airdrop sayfamızdan kaliteli airdrop kampanyalarını kontrol edebilirsiniz.

Airdrop nedir?
Airdroplardan gelen ücretsiz jetonlar

Airdrop’ları Nereden Takip Edebilirim?

Airdrop’lara katılmak için kripto projelerin twitter hesaplarını, bitcointalk forumunu veya steemit gibi platformları takip edebilirsiniz. Ayrıca airdrop haberleri paylaşan çok sayıda yerli ve yabancı twitter ve telegram hesabından güncel airdrop’lar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Telegram Kanalımız ile güncel airdrop’lar hakkında bilgi edinebilir ve kampanyalara katılım sağlayabilirsiniz. Kanalımız Türkçe olup,  airdrop katılım koşulları hakkında ayrıntılı bilgi sağlamaktadır.

Aklınıza takılan soruları yorum yazarak bize ulaştırabilirsiniz.

 

Cevap Bırakın