Twitter ICO Reklamlarını Yasaklıyor

Twitter'ın Bugün Uygulayacağı Reklam Yasağı Fiyatları Düşürdü

0 1.173

Twitter’ın ICO Reklamları Yasağı Bugün Başlıyor

Sosyal medya platformu Twitter’ın ICO reklamlarını yasaklayacağını duyurması Bitcoin ve Altcoin fiyatlarında geçici bir düşüşe neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde Google ve Facebook kripto reklamlarını yasaklayacağını belirtmişti. Twitter’ın da ICO reklamlarını yasaklayacağını duyurması, Bitcoin fiyatında yine geçici bir düşüş yaşanmasına sebep oldu. Bitcoin fiyatı düne göre yüzde 6 oranında değer kaybederek, 7.900 dolar bandına geriledi.

ICO ve kripto para satışlarıyla ilgili reklamları yasaklayan Twitter da kriptoyla ilgili reklamlar hakkında yasaklar getiren Facebook ve Google’ın izinden gitti. Twitter, kullanıcıların dolandırıcılık ve sahtekarlıklardan korunmasını amaçladığını belirterek, ilk para teklifleri (ICO) reklamlarını yasaklanacağını doğruladı. Coininsider ajansının haberine göre:

Pazartesi günü CNBC’ye konuşan Twitter sözcüsü şunları söyledi:

Twitter topluluğunun güvenliğini sağlamaya kararlıyız. Bu nedenle, Twitter Reklamları için kripto para birimiyle ilgili yeni bir politika ekledik. Bu yeni politika kapsamında, ICO reklamları küresel olarak yasaklanacaktır.

Twitter kripto dünyası meraklıları arasında popüler iken, aynı zamanda kripto piyasalarda dolandırıcılık aracı olarak da çokça kullanılmaktadır. Bu ayın başlarında şirket, kullanıcılarını aldatıcı planlardan korumak için çalıştığını ve CEO Jack Dorsey’in de benzer bir taahhütte bulunduğunu doğruladı.

Son derece popüler bir kitle fonlama yöntemi olduğu kanıtlanmış olsa da, son Giza aldatmacaları gibi olaylar ICO’ların itibarını lekeledi. Çin gibi ülkelerde ICO’lar tamamen yasak. Diğer yandan dünya çapındaki düzenleyici kurumlar sürekli olarak uyarılar yayınlıyor ve yatırımcıları ICO’lara para yatırmak konusunda ihtiyatlı olmaya çağırıyor.

Son olarak, Twitter yalnızca büyük borsalarda listelenen halka açık şirketler tarafından sağlanan borsalar ve cüzdanlar için kripto para birimi reklamlarına izin verecek . “Square” de bunlardan biri. Yani Twitter kripto para reklamını yasaklıyor, ancak yasağın patronun diğer şirketi olan Square’e uygulanmaması için boşluk yaratıyor.  Bu durumun geleceği de kripto dünyası tarafından ilgiyle takip edilecektir.

Not: Kripto para tutkunu Jack Dorsey, Twitter ve Square’in CEO’su.

Güncel haberlerimizi buradan takip edebilirsiniz.

 

 

Cevap Bırakın