Tayvan Merkez Bankası, Faaliyetlerine Blokzincir Teknolojisini Dâhil Ediyor

Tayvan Merkez Bankası Blokzincir Teknolojisine Uzak Kalmıyor

0 557

Tayvan Merkez Bankası yeni yöneticisi Yang Ching-Long, Merkez bankası faaliyetlerine blokzincir teknolojisini dâhil edeceklerini söyledi.

Ching-Long, Tayvan’ın elektronik ödeme ve operasyon sisteminin açıklığını, güvenliğini ve verimliliğini artırmak için blokzincir teknolojisini Tayvan Merkez Bankası’nın çalışmalarına dâhil etmeyi görev süresince teşvik edeceğinden bahsetti.

Blokzincir teknolojisinin Tayvan’ın mevcut finans endüstrileri üzerinde doğrudan bir etkisi olmayabileceğini, ancak yakın gelecekte operasyon sektörleri ve para politikası sistemleri hakkında ülkelerinin katkı elde edeceğini söyledi.

Tayvan, Kaohsiung’da yatırım danışmanı olan Yu-hsuan Tsai,

“Ülkeler arasında yönetim ve finans sistemlerinde blok zincir teknolojisini yürürlüğe koyma yarışı var. Bunu ilk yapan ülkeler değişime adapte olma şansına sahip olacaklardır.” dedi.

Taipei’den bir Bitcoin ve Ethereum yatırımcısı olan Kuo Li ise,

“An itibariyle Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında net bir durum yok, ancak şu an ülkemiz blok zincir teknolojisine giriş yaptı, yatırımcıların yakında vergi ve düzenlemeler hakkında daha net bir resim elde etmesini umuyoruz.” Açıklamasında bulundu.

Ching-Long’un bu yeni teknolojiyi kapsama yaklaşımı, Tayvan Merkez Bankasının ödeme seçeneklerini iyileştirmek, daha kolay ve güvenli işlemlere yönelik kapsamlı bir tüketici tabanlı platform oluşturmak adına açık, sistematik ve doğrudan bir girişimi olduğunu ortaya koymaktadır.

 

Güncel haberlerimizi buradan takip edebilirsiniz.

Kripto para piyasasına yeni başlıyorsanız, burada size özel incelemelerimizi bulabilirsiniz.

Yazı yalnızca kullanıcılarımızı bilgilendirme amaçlı olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. İnceleme proje ekibinin görüşü ile yazarın kişisel görüşü ve analizini içerir. Yapılacak yatırımlar sonrasında yaşanabilecek kayıplardan web sitemiz veya yazarlarımız sorumlu değildir.

Cevap Bırakın