Rusya’nın Blockchaine Bakışı

“Taş devri taşlar bittiği için sona ermedi, yeni teknolojiler ortaya çıktığı için sonra erdi.”

0 525

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin en büyük bankası olan Sherbank’ın CEO’su Herman Gref ile yaptığı görüşmede, blockchain teknolojisinde geri kalmamanın önemine vurgu yaptı.

Toplantı sonrası Gref, Blockchain alanında profesyonellerin yetiştirilebilmesi için gerekli gördüğü adımlardan bahsederken, bu alanda yasaklamalara değil sadece rügülasyonlara ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Teknolojiye ayak uyduramayan ülkelerin, çok hızlı bir şekilde bu teknolojinin liderlerine bağımlı ülkeler kategorisine ineceğinden bahseden Putin, Rusya’nın hiçbir durumda böyle bir şeyin olmasına izin vermeyeceğini dile getirdi.

“Rusya’da gaz, petrol, kömür, her çeşit metal, altın, platin, elmas,  her şeye sahibiz.  Bunlarla birlikte teknoloji alanında endüstrimiz gelişiyor ayrıca entelektüel temelimiz de çok iyi.” Şeklinde sözlerine devam eden Putin, bir analoji ile Rusya’nın blockchain teknolojisini nasıl algıladığını özetledi.

Taş devri taşlar bittiği için sona ermedi, yeni teknolojiler ortaya çıktığı için sonra erdi.

Vladimir Putin

Geçtiğimiz aylarda Putin’e önerilen Rusyanın kriptoparası olacak olan “cryptoruble” fikrinin, hukuki zemini ve ortaya çıkış tarihi hala gri bir bölge olma özelliğini muhafaza ediyor.

Son olarak Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ile görüşen Putin, BRICS ve EEU ülkeleri tarafından benimsenmesi gereken uluslararası bir kriptopara biriminin ortaya çıkarılması fikrini öne sürmüştü.

Kripto para haberleri

Cevap Bırakın