Ripple (XRP) Güney Kore’li Woori Bank Tarafından Başarıyla Test Edildi

0 623

Birçok Güney Kore haber merkezine göre, Güney Kore’li Woori Bank, Ripple aracılığıyla yurtdışı para transferini test etti ve testler başarılı oldu. Haber kaynakları, Woori Bank’ın Dijital Strateji Departmanı’nın bu testi ilk kez Ocak ayının sonlarında gerçekleştirdiğini ve sonuçların şimdi başarılı olarak sonuçlandığını belirtti.

Dahası, banka döviz ve IT departmanlarının pratik eğitimine odaklanmak istediğini ve böylece yeni Ripple Sistemine alıştığını iddia ediyor.

Başarılı Para Çekme Testleri

Nakit ödemenin esas amacı, yurtdışı fon transferidir. Bu nedenle, bankalar SWIFT’den daha hızlı para göndermek için Ripple’in hizmetlerini kullanmayı düşünüyorlar. SWIFT’in tüm büyük bankalar tarafından denizaşırı transferler için kullanıldığını biliyoruz, ancak SWIFT ile ana sorun, transferlerin tamamlanmasından birkaç gün önce işleme alındıklarıdır alındıklarıdır. Bu ise çok ciddi bir gecikmedir.

Bununla birlikte, bu, Ripple’nin yakında SWIFT’in yerini alacağı anlamına gelmiyor. Bunu söylememizin nedeni, SWIFT zaten tüm dünyanın en büyük bankaları tarafından kullanıldığından ve Ripple’in ağını SWIFT’e karşı rekabet etmeden önce daha fazla yayması gerektiğidir.

Japon Bankalar Ripple’ı Test Etti

Ayrıca Ripple’i test edenin sadece Woori Bank olmadığını da belirtmeliyiz. Tokyo merkezli SBI Group, 37 Japon bankanın Ripple’in ağını başarıyla test ettiğini söylüyor. Ripple’da deneme yapan başka bankalara örnek; Tayland’ın Siam Ticaret Bankası ve Güney Kore’nin Shinhan Bankası.

Güney Kore’li Woori Bank’tan bir yetkili, bu son Ripple testi hakkında şunları söylüyordu: “Yurtdışı havale ücretleri konusu tartışmalara açık bir konudur, ancak mevcut havaleye göre çok daha hızlı ve ucuzdur. Gelecekte, müşteri en avantajlı yurtdışı havale yöntemini seçecek “dedi.

Cevap Bırakın