Playboy Kripto Para Cüzdanı Çıkarıyor

0 581

Playboy şirketi, online içerik ödemelerinde kullanılmak üzere, müşterileri için kripto cüzdan geliştirdiğini açıkladı. 14 Martta Playboy’un sitesinde yayınlanan habere göre, Playboy.TV, Vice Industry Token (VIT) aracılığı ile kripto para ödemesi kabul edecek.

Şirketin kripto para kabul edeceği ilk kolunun Playboy.TV olacağı belirtildi. Kripto ödemeler ile özel içeriklere erişim sağlanabilecek. Uygulamanın bu yılın sonunda hazır olması bekleniyor.

Vice Industry Token ICO’su 24 saat içerisinde 22 milyon dolar fon toplamıştı. Proje, kullanıcılarına sadece içerik izleyerek ücretsiz jeton kazanabilecekleri, kazandıkları jetonları yine diğer yetişkin endüstrisi ürünlerinde kullanabilecekleri bir platform sunuyor. Playboy.TV’nin VIT kullanımı, izleyicilere jeton kazandırma, jeton ile ödeme yapma ayrıca içeriğe oy verme ve yorum yapma şansı tanıyacak.

Vice Industry Token, Playboy.TV’nin VIT jetonu entragrasonunu şu tweet ile duyurdu.

Playboy’un Ticari Marka Sorumlusu ve Operasyon Direktörü Reena Patel, Playboy’un müşterilerine daha esnek ödeme seçenekleri sunması gerektiğini belirtti.

Bu inovatif yaklaşım, içeriklerimizin tadını çıkaran milyonlarca insana, AR ve VR platformlarımız ile online oyunlarımıza iştirak eden müşterilerimize, farklı ödeme kapılarını açarken, para kazanma fırsatı da sunacak.

Kripto paralar ile yetişkin eğlence endüstrisinin yolları daha önceden de kesişmişti. Bu yılın Ocak ayında, Dünyanın en ünlü genel evlerinden biri olan ‘Bunny Ranch’ transfelerinin anonim oluşundan dolayı ödeme yöntemi olarak Bitcoin kabul etmeyi düşündüklerini belirtmişti.

Kripto paraların ve yetişkin endüstrisinin yollarının kesişmesi iki taraf aktörleri açısından da her zaman hoş karşılanmayabiliyor. Ödeme şirketi BitPay şubat ayında kullanım koşullarını güncellemişti. Olay sonrasında bir Pornstar, BitPay hesabının yakında kapatabileceğine dair mesaj yayınlamıştı.

Dünyadan en güncel kripto para haberleri için tıklayın.

 

 

 

Cevap Bırakın