Goldman Sachs Poloniex Borsasını Satın Aldı.

0 472

Goldman Sachs yatırımlarından Circle’ın, kriptocurrency odaklı finansal hizmetler firması, ABD’li kripto para borsası Poloniex’i satın alması, kripto para birimlerini meşrulaştıran bir hareket olarak yorumlandı.
Satın alma, firmanın küresel finans alanında vizyonunu ortaya koymakla beraber, bu hamle ile birlikte Goldman Sacks, endüstrisinde lider şirketlerden biri olma konumunu sürdürmeye devam edecek gibi gözükmekte.


Fiat transferleri için Circle Pay, kriptocurrency likidite sağlayıcısı olarak Circle Trade  ve perakende müşterilerin kripto pazarlarına yatırım yapmalarını sağlayacak olan Circle Invest’in şirketin temel bileşenlerini oluşturacağı belirtildi.

Circle kurucuları Sean Neville ve Jeremy Allaire bugün şirketin blog yazısında şunları söyledi;

Küresel finans için yeni bir vizyona olan bağlılığımızı genişletmekten gurur duyuyoruz.

Circle’un ilk icraatı, blog’da bahsedildiği gibi mevcut ürünü ve platformu güçlendirmek için kullanıcı destek bölümünü yeniden yapılandırıp, risk, uyumluluk ve teknik operasyonları ölçeklendirmek olacak.

Olabildiğince token listelerini artırmak ayrıca Circle’ın bileşenleri Pay, Trade ve Invest ürünlerine ek olarak USD, EUR ve GBP bağlantılı kripto takası kapısını açarak Poloniex’i genişletmek, şirketin ilk hedefleri arasında yerini almış.
Şu anda bünyesinde 68 farklı dijital para barındıran Poloniex, Coinmarketcap verilerine göre 142 milyon $ günlük ticaret hacmi ile dünyanın en büyük kripto borsalarından biri. Bu hamle, Circle’ı, geçtiğimiz yıl ABD’de kripto üzerinde tekel olan Coinbase ile doğrudan rekabet edebilecek hale getirecek. Hatta satın alma, Circle’ı endüstrideki en büyük ve en etkili şirketlerden biri haline getirebilir.

Dünyadan Bitcoin haberleri

Cevap Bırakın