En iyi Ripple Cüzdan Uygulamaları

Ripple'larınızı Nasıl Güvenle saklayabilirsiniz?

0 4.127

Bu yazımızda, kripto piyasalarda oldukça popüler bir altcoin olan Ripple’ı (XRP), güvenle saklayabileceğiniz ripple cüzdan alternatiflerini inceleyeceğiz. Ripple almaya karar verdiniz veya hali hazırda ripple sahibisiniz ancak altcoinleri nasıl güvenle saklayacağınızı bilmiyorsanız doğru adrestesiniz.

Ripple Nedir?

İlk olarak, 2012 yılında Ripplepay’in devamı şeklinde ortaya çıkan, Ripple; gerçek zamanlı brüt hesap kapatma sistemi (RTGS), dijital para birimi takası veya transfer aracı olarak kullanılır.

Ripple protokolü, taraflar arasında bir aracı olmadan hızlı ve ucuz bir şekilde değer aktarımı yapılmasına odaklanır. Bitcoin gibi enerjiye ve proof of work konsensus algoritmasına bağımlı değildir. Ripple’ın dağıtılmış muhasebe defteri ağı, muhtelif tarafların para aktarımı sürecinde katılımcı olup, transfer işlemlerini onaylamasını gerektirir. Diğer kripto-paralardan farklı olarak, transfer süreci çok hızlı olup, saniyeler içinde onaylanır. Daha detaylı bilgi için detaylı ripple inceleme yazımızı okuyabilirsiniz.

Nasıl Ripple Satın Alabiliriz?

Hali hazırda yüzlerce borsada listelenen ripple’ı global borsalara bitcoin transfer ederek rahatlıkla satın alabiliriz. Dünyanın en yüksek hacimli bitcoin ve altcoin borsası olan Binance üzerinden Ripple satın alabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Ripple Cüzdanları

Uzun süreli Ripple yatırımı yapmayı düşünüyorsanız fakat coinlerinizi güvenli bir şekilde nasıl muhafaza edebileceğinizi bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Diğer dijital para birimlerinde olduğu gibi, Ripple cüzdanlarda muhafaza edilir.
Her kategoride; donanım, masaüstü, web ve mobil ripple cüzdan araçları mevcuttur.

Bitcoin cüzdanlarından farklı olarak Ripple cüzdanı alabilmek ve aktive edebilmek için 20 XRP komisyon ödememiz gerekir.

Borsalar tek bir merkezden yönetilen, hacklenme potansiyeli olan ve böyle bir durumla karşılaşılması durumunda hiçbir hak iddia edemeyeceğiniz platformlardır. İşte tam da bu yüzden; sahip olduğumuz coinleri kendi kontrolümüzde olan cüzdanlarımızda muhafaza etmek çok daha güvenli bir yoldur.

Ledger Nano S (Editörün Seçimi)

ripple cüzdan
Donanım cüzdan ledger nano s

Ledger Nano S birden fazla altcoini destekleyen bir donanım cüzdandır. Ledger Nano S’i mükemmel bir cüzdan olarak nitelendirmemizin nedeni, fonlarınızın kontrolünü tamamen kullanıcılarına veriyor oluşudur.

Ledger Nano S, size coinlerinizin private key (özel anahtar)’ını vermekle kalmaz aynı zamanda 12 veya 20 kelimeden oluşan ve şifrelenmiş başka cüzdanlar vasıtası ile de coinlerinizi ulaşmanızı sağlayacak olan key phrases (anahtar kelimeleride) sunar. Bu anahtarlara başka insanlara söylemediğiniz sürece hiç kimse ulaşamaz.

Anahtarlara ulaşabiliyor oluşumuzun yanı sıra Ledger’da birçok artırılmış güvenlik özelliği mevcuttur. Bu durum Ripple ve diğer altcoinleri saklamak için donanım cüzdanları eşsiz kılar.
Transferlerin gerçekleştirilebilmesi için; cihaz üzerinde fiziksel olarak doğrulama yapmanız gereklidir bu durum, sizi siber saldırılar karşısında güvence altına alır.

The Toast Wallet

ripple cüzdan
Toast Wallet – Ripple cüzdanı

Toast Wallet uygulaması, multi platform destekli açık kaynak kodlu ücretsiz bir cüzdan uygulamasıdır.

iOS, Android, Windows, Mac ve Linux sistemler ile uyumludur.

Toast kullanımı kolay, arayüzü anlaşılır bir cüzdan uygulaması olmakla beraber, özel anahtarınıza ulaşımınızı sağlayarak, fonlarınız üzerindeki kontrolü tamamen size verir. Toast Wallet aynı zamanda chrome browserlar ile de kullanabilirsiniz.

The Exarpy Browser Wallet – Ripple Cüzdan Uygulaması

ripple cüzdan
Exarpy Ripple cüzdan uygulaması

Piyasada sunulan bütün cüzdan uygulamaları yeteri kadar güvenli değildir. Ancak Exarpy sahip olduğu ilave özellikleri sayesinde oldukça güvenli bir platform sunmaktadır. Bir web browser cüzdanı gibi internet üzerinden ulaşılabilir olsada, sunduğu özelliklere internet olmadan da ulaşılabilir.

Eğer kripto piyasalarda yeteri kadar tecrübe sahibi değilseniz, fonlarınızı güvenli borsalarda da tutmayı tercih edebilirsiniz.

Bizim önerimiz yine Binance olacaktır.

  

Cevap Bırakın