Cardano (ADA) Yeni Protokol Üzerinde Çalışıyor

0 662

Piyasaların düşüşe geçtiği haftada %8 değer kaybı yaşayan Cardano (ADA), son 24 saatte %4 değer kazanarak $0.30 seviyelerine yükseldi.

İngiltere’nin önde gelen haber kaynağı olan IB Times, geçtiğimiz günlerde Cardano’nun CEO ve kurucusu Charles Hoskinson ile röportaj yaptı.

Cardano’nun gelecek planlarından bahseden Charles Hoskinson, veriyi ayırmanın ve onu yıldırım hızıyla aktarmanın gelişmiş yollarını bulmayı amaçladıklarını belirtti. Bu sayede tüm veri kümesinin senkronize edilmesine veya ona erişmek için indirilmesine gerek kalmayacağını ifade etti.

Cardano, Ardışık Ağlar Arası Mimari [RINA] kullanarak ağlarını alt ağlara ayırmayı amaçlıyor.

Ancak veri terabayt ve petabaytlarca olduğundan, sonuçta bir yerde depolanması gerekiyor ve Cardano, veri hacmini en aza indirgemek için karmaşık veri budama ve bölme yöntemini kullanarak bunu yapmak istiyor.

Ayrıca, Cardano’nun, ağ verilerini parçalamak için yöntemleri geliştirmek için nasıl çalıştığını ve bu sayede tüm kullanıcılara aynı veri setlerine erişim vermesine gerek kalmadığını belirtti.

Cardano’nun araştırması, ölçeklenebilir alt ağlar ve yan zincir kavramlarını kullanarak, alt ağların birbirleriyle nasıl iletişim kurabileceği ile ilgili bir geliştirme üzerine yoğunlaşmakta.

Hoskinson, üzerinde çalıştıkları geliştirmeyi “Interledger Transaction” olarak tanımlıyor.

Ayrıca Hoskinson, geliştirici ekiplerinin inanılmaz olduğunu, pratik protokol çözümlerinin Cardano’ya gelecek oluşunu göreceğinden mutluluk duyduğunu twitledi.

Cevap Bırakın