Bittrex Borsası Mart Sonuna Kadar 82 Coin’i Delist Edecek!

Bittrex'ten gelen bilgiler pek çok yatırımcının canını yakabilir.

0 1.046

Bittrex Toplu Delist Planını Duyurdu

Bittrex’ten yapılan açıklama pek çok kripto para yatırımcısının canını yakabilecek nitelikte. Zaman zaman coinleri delist etmesiyle bilinen Bittrex borsası, bu kez kelimenin tam anlamıyla toplu imha yapmaya hazırlanıyor. Kullanıcılarına yapılan duyuruda; 30 Mart 2018 tarihinde belli başlı coinlerin bu borsadan düşürüleceği ve hala bunları elinde tutmak isteyenler varsa, bu kişilerin belirtilen tarihe kadar coinlerini bir başka platforma taşımaları gerektiği söyleniyor. Yapılan açıklamanın orijinal tam metni aşağıdadır.

Bittrex Duyurusu
Bittrex’ten yapılan açıklama

Açıklamada ayrıca, belirlenmiş olan bu 82 coin’den 28’inin blok zincirinde veya cüzdan yazılımında problem olduğu ve çekilmeye müsait olmadığı bilgisi de veriliyor. Yani bu 28 coin’den herhangi biri veya bir kaçı elinizde bulunuyorsa, tek çareniz satmak olacak.

Peki Bittrex Neden Böyle Bir Karar Aldı?

Bu konu ile ilgili ise, bundan böyle listelenecek olan coin’lerin Bittrex’in kriterlerine uyup uymamasına göre

SEC
SEC Komisyonu

bakılıp, öyle devam edileceği belirtiliyor. Bu kapsamda, halihazırda “uyumsuz” olarak nitelenen coin’leri bir an evvel sistemlerinden çıkarmak istedikleri de ifade ediliyor. Bu kriterlerden en önemlilerini ise SEC (U.S Securities and Exchange Commision) regülasyonunun Bittrex gibi tüm Amerika Birleşik Devletleri menşeili borsalara dayattığı katı kurallar oluşturuyor. Bu kurallara olan güncelliği korumak için, Amerikan borsalarının attığı adımlardan olan “delist”  benzeri etkinlikler ise yatırımcıları canından bezdiriyor. Zira, bu borsalardan düşeceği ilan edilen coinlerin fiyatlarında ne gibi sert düşüşler yaşandığı herkes tarafından bilinmekte.

İşte Bittrex’ten Düşecek Olan Coin’ler

Aşağıdaki coin’ler bu borsadan tamamen düşürülecek. Yani elinde bu coinlerden olanlar 30 Mart 2018 tarihine kadar herhangi bir işlem yapmaz ise, cüzdanlarındaki coinler tamamen buhar olacak. Bu aşamada bu coin’leri ya başka bir borsaya veya cüzdana çekmek gerekiyor ya da satıp, bir başka kripto para birimine dönüştürmek gerekiyor. İşte tam liste:

8BIT, ADC, AM, AMS, APEX, ARB, BITS, BITZ, BLC, BOB, BSTY, BTA, CCN, CRBIT, CRYPT, DAR, DGC, DRACO, DTC, FC2, FRK, FSC2, GEMZ, GHC, GP, GRT, HKG, HYPER, HZ, J, KR, LXC, MAX, MEC, METAL, MND, MTR, MZC, NAUT, NET, NEU, NTRN, OC, ORB, PRIME, PXI, ROOT, SCOT, SCRT, SFR, SLG, SLING, SOON, SPRTS, SSD, STEPS, STV, SWING, TES, TIT, TRI, TRK, U, UFO, UNIQ, UNIT, UNO, UTC, VIOR, VIRAL, VP, WARP, XAUR, XBB, XC, XCO, XDQ, XPY, XQN, XSEED, XTC, ve YBC.

Uzak durulması Gereken En Kötü 12 Altcoin

Cevap Bırakın