Bithumb’dan Bitcoin’e Doping Etkisi Yapacak Karar!

Bithumb, Güney Kore'de Bitcoin ATM'leri ve Kioskları Kurmayı Planlıyor

0 696

Bitcoin fiyatlarının üst üste darbe aldığı son günlerde doping etkisi yaratabilecek bir haber Güney Kore’nin en büyük Bitcoin borsası olan Bithumb’dan geldi.Haftaya Binance borsasının hacklenme haberleri ve dump etkisi yaratan Mt.Gox gelişmeleriyle giren Bitcoin, biraz da olsa nefes alacağa benziyor.

 

Güney Kore’deki en büyük kripto borsası olan Bithumb; gıda, içecek, restoran ve kafeler gibi küçük işletmelerin farklı kiosklarını tedarik eden Uno Space, TROS Systems ve IYU ile ortaklık sözleşmeleri imzaladı.

 

Touch B – Bithumb’ın Yeni Projesi

Bithumb, Bitcoin ATM’lerine özel kendi markasını Touch B olarak geliştiriyor. Şirket, kendi kiosk ekipmanını üretmeyecek fakat kiosklara kendi yazılım uygulamalarını entegre edecek.

 

Bithumb’ın Gelecek Planları

Bithumb kripto değişimi ile ilgili üç yeni hizmet başlatacak. Bunlardan ikisi Touchpad ve Touchbone. İşletmelerin tercihlerine bağlı olarak, bu hizmetler şirketlerin temel faaliyetlerini yönetmek için uygun esneklik ve kontrole izin verecek.

Dahası, Bithumb, Bithumb Cache adı verilen bir “şifre çözme hizmeti” geliştirmeye çalışıyor. Bu hizmet sayesinde, müşteriler şifreyi bir kioskta girerek Bithumb’ta tutulan dijital varlıkları değiştirebilecek.

Güney Kore, kripto endüstrisi ile ilgili en tartışmalı ülkelerden birisi. İstatistiklere göre, 1 milyondan fazla ulusal vatandaş aktif olarak kripto borsalarla ilgileniyor. Ülke anonim hesapları yasaklamış olsa dahi, dijital varlıklar yatırımcıları cezbetmeye devam ediyor ve bu yeniliklerle birlikte Bitcoin’in daha geniş tabana yayılması, kripto para işlemlerinin yaygınlaşması işten bile değil.

Cevap Bırakın