Binance Hackerlara Savaş Açtı! Ödül 250.000 USD

Binance Hackerlara Savaş Açtı!

0 665

Binance, 7 Mart 2018’de kendilerine hack girişiminde bulunan kişilerin yasal olarak tutuklanmasını sağlayacak kritik bilgileri verenlere 250.000 ABD Doları eşdeğerinde bir ödül teklif ettiklerini duyurdu.

Hack girişimi, Binance’in proaktif önlemleri sayesinde başarısız oldu, ancak Binance ekibi sadece savunma yapmanın yeterli olmayacağını belirterek, “Güvenli bir kripto topluluğu yaratmak için yapılacak saldırıları gerçekleşmeden önce engellemeliyiz. 7 Mart’ta gerçekleşen, Binance aleyhindeki korsanlık girişimi başarılı olamasa da, bunun geniş çaplı ve organize bir çaba olduğu açıktı. Bu konunun ele alınması gerekiyor” dedi.

Binance Hackerlara savaş için;

  • Hackerların yasal olarak tutuklanmasını sağlayacak önemli bilgileri ve kanıtları veren ilk kişinin, 250 bin dolarlık Binance Coin (BNB) ile ödüllendirileceğini (Döviz kuru transfer esnasında belirlenecek),
  • Bu kişilerin, bounty@binance.com adresine ve kolluk kuvvetlerine ayrıntılı bilgi vermesi gerektiğini, eğer yerel yasalar izin veriyorsa kimlik bilgilerinin saklanabileceğini,
  • Tutuklanmaların sağlanması için çoklu veri kaynağı söz konusu ise, ödülün bilgi kaynakları arasında bölünebileceğini (Binance, isterse ödül miktarını bölme hakkını saklı tutar) belirtti.

Bunun yanı sıra, Binance, gelecekte olası yasadışı korsanlık girişimlerine karşı ödüller için 10.000.000 ABD Doları eşdeğerinde kripto para tahsis ettiğini açıkladı.

Binance borsası hack girişimi haberi için tıklayınız.

 

Kripto para piyasasına yeni başlıyorsanız, burada size özel incelemelerimizi bulabilirsiniz.

Yazı yalnızca kullanıcılarımızı bilgilendirme amaçlı olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. İnceleme proje ekibinin görüşü ile yazarın kişisel görüşü ve analizini içerir. Yapılacak yatırımlar sonrasında yaşanabilecek kayıplardan web sitemiz veya yazarlarımız sorumlu değildir.

Cevap Bırakın