2018’e Damga Vuracak 7 Altcoin!

0 2.213

Kriptopara piyasası Aralık ayının dikkat çeken yüksek fiyatlarına nazaran şu sıralar durgun ilerliyor. Bununla birlikte, yaralarını sarma sinyali veren piyasa; önümüzdeki bir kaç ay içinde umut vadeden bazı gelişmeleri de bünyesinde barındırıyor.

Şimdi bu gelişmeleri gelin birlikte yakından inceleyelim..

1. OmiseGo (OMG)

Omisego gelişmiş iş stratejisi ve arkasında başarısı tescillenmiş takımıyla birlikte, sağlam bir uzun vadeli yatırım seçeneği olarak öne çıkıyor.

Önümüzdeki aylarda dikkat çeken bazı önemli geliştirmeleri:

Cüzdan SDK

OmiseGo’nun İş Geliştirme Yöneticisi  Hitoshi Kakizawa’nın açıklamarına göre ekip 2. Çeyrekte cüzdan SDK’sının piyasaya sürüleceğini doğruladı. SDK piyasaya sürüldüğünde, cüzdan sahipleri kripto paraların dışında Usd, Euro, TL gibi yerel para birimleriyle işlem yapabilecek.

Plazma Hızı

OmiseGo’nun kurucusu, bu yılın başlarında OMG’nin plazma hızının “tüm manzarayı değiştireceğini” tweetledi.

Bu habere bakılarak 1 milyon TPS (saniyede aktarım hızı) kadar iyimser söylentiler biraz abartılı olabilirken, plazma hızının yaygınlaşmasını önemli ölçüde artırabilir.

Proof Of Stake

OmiseGo; kazanç sistemi tam olarak teyit edilmiş olmamasına karşın yakın zamanda Proof of Stakes sistemine geçmeyi planlıyor. PoS, takımın 2. çeyrek için en önemli gündem maddesi.

 

2. VeChain (VEN)

VeChain, şu anda piyasadaki en heyecan verici kriptoparalardan biri

Halihazırda bir çok iş ortaklığı (partnership) anlaşmaları mevcut. Satış ortaklarını, performans raporlarını ve finansal kayıtlarını kamuya açık ve şeffaf bir şekilde paylaşmaya fazlasıyla önem veriyorlar.

Yeniden Markalaşma – VeChain Thor

Vechain 26 Şubatta Vechain Thor adıyla yeniden markalaşmaya (Rebranding) gittiler. Pazarlama departmanının ve takımın yürüttüğü çalışmalarda daha geniş pazarlara açılma ve potansiyel müşterilere ulaşmayı amaçlıyorlar.

Yeniden markalaşmayla birlikte cüzdanında Vechain tutan müşterilerine günlük, haftalık, ve aylık olarak tuttuğu “Vechain “ oranında “Thor” veriyor. Bu konsept “NEO” sahiplerine verilen “Gas” modeline benzetilebilir. Oranlar ise şu şekilde:

  • Her 1 VET için günlük 0.00042 THOR verilecek
  • Her 1 VET için Senede yaklaşık 0.15 THOR verilecek
  • Günlük 1 THOR için yaklaşık 2,381 VET bulundurmanız lazım

Rebrandin etkisiyle Vechain’in velotilitesi azalacak ve uzun yatırımcıyı kendine çekecek gibi görünüyor.

Daha ayrıntılı bilgi için detaylı Vechain analizimizi okuyabilirsiniz.

3. LiteCoin (LTC)

2018 Litecoin için büyük bir yıl olabilir ve Litecoin’in benimsenmesini ve pratikliğini ana hatlarıyla artırabilecek etkileyici bazı güncellemeler planlıyorlar

LitePay

LitePay 26 Şubat’ta piyasaya sürüldü ve Litecoin’in kullanımı ve benimsenmesinin tüm dünyadaki işletmeler arasında önemli ölçüde artabileceği anlamına gelen “dünyanın ilk sınır ötesi ödeme ağı” olarak pazarlandı.

LitePay, Visa kartları kabul edildiği her yerde Litecoin’in işlemesine olanak tanıyacak ve işlemlerdeki işlem ücretlerini önemli ölçüde azaltabilecek. Örneğin, büyük kredi kartlarının çoğu %3 yerleşim ücreti alırken, Litepay bunu % 1’e düşürme sözü veriyor..

LitePal

LitePal’ın bu yıl çıkması bekleniyor, ancak henüz onaylanmış bir çıkış tarihi yok. Litecoin’in değerinde büyük bir artış sağlayabilecek daha fazla güvenlik, kesintisiz entegrasyon ve hızlı 60 saniyelik işlemler sunuyor.

Artı olarak, LitePal, çok karlı bir pazara giren büyük e-ticaret platformlarıyla uyumlu olacak.

4. NEO (NEO)

Neo’da 2018’in ikinci çeyreğine dikkat çeken güncellemelerle girecek.

Çin’in ICO Yasağını Kaldırma İhtimali

Şu sıralar pek çok yerde dillendirilen Çin’in yeni bir düzenleme ile ICO banlarını kaldıracağı söylentisi dolaşmakta. Eğer bu haber gerçekleşirse Neo’nun fiyatı büyük bir artış gösterebilir.

Yaklaşan ICO’lar

Çin’in ICO’lar üzerindeki darboğazına rağmen, NEO’nun halihazırda birkaçı sıraya dizilmiş durumda olan ve faaliyet göstermeye devam eden projeleri bulunmakta. 2018 yılında NEO ve ICO’lar hakkında daha fazla haber görebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için NEO analizimizi inceleyebilirsiniz.

 

5. Lisk (LSK)

Lisk, Javascript’le merkezi olmayan uygulamalar oluşturulabilen bir blockchain uygulaması ve şirket olarak sürekli gelişiyorlar. Lisk kısa süre önce 20 Şubat 2018’de yeniden markalaştırıldı (rebranding) ve Lisk Hub’ı bir gün sonra piyasaya sürdü.

BitFlyer ve Huobi gibi büyük borsalarda listenmeye başlayan Lisk, yıla mükemmel bir başlayış yaptı. Ancak en önemlisi, bunların hepsi ikinci çeyrek boyunca sürekli büyüme hedef ve hırslarının işareti olması.

Önümüzdeki birkaç ay içinde planlanan yoğun bir yol haritasına sahipler ve son zamanlarda ekibi geliştirerek, yeni cüzdan güncellemeleri yayınladılar ve 4 ICO’su vitrine çıkmış durumda.

 

6. Stellar (XLM)

Stellar, güçlü bir takım, sağlam temeller ve yüksek profilli ortaklıklar ile pazarın en baskın kriptoparalarından biri olarak ortaya çıktı. Ancak gelecekte daha çok şey var!

İşte yaklaşmakta olan birkaç projesi:

Lightning Network

Önümüzdeki birkaç ay içinde Stellar’ın ana önceliklerinden biri, Lightning Network’ün entegrasyonu olacak. Bu, yüksek hacimli işlemleri ve artan güvenliği sağlayacak – XLM’nin ölçeklenebilirliğini artıracaktır.

Testler halihazırda sürmekte olduğundan Lightning Network ile ilgili daha fazla güncelleme bekleyebiliriz.

Stripe Entegrasyonu

Son zamanlarda, Stellar dünyanın en büyük çevrimiçi ödeme ağ geçitleri Stripe’in dikkatini çekti.

Stripe’nin Bitcoin desteğini bırakması haberi ile, bunun yerine XLM’ye destek başlatabileceklerini belirttiler. O zamanlar Stellar’ın fiyatının% 20 artmasına neden oldu – ve daha fazla duyuru yayınlanırsa XLM daha da yükselebilir.

7. Qtum

Merkezi olmayan uygulamaların gelişimini destekleyen Qtum, dikkat edilmesi gereken ciddi projelere sahip. Hatta ilk blok zincir uzay düğümünü başlattılar!

Qtum ikinci çeyrek boyunca büyük hamle yapabilir, bu yüzden dikkat etmeniz gereken birkaç şey var.

Ortaklıklar Ve Gelecek Projeleri

Zaten bu yıl 2 büyük ortaklık duyurdular ve önümüzdeki aylarda daha fazla şey görmek için sabırsızlanan destekçileri var. Qtum’un zaten güçlü bir platformu var, şimdi ölçeklendirme ve erişimlerini geliştirme zamanı.

Qtum’un, Space Chain, MediBloc ve Energo dahil olmak üzere, blok zincirleri üzerinde heyecan verici bazı projeleri var. Qtum yeni projeler geliştirmeye devam ederken, ekosisteminin benimsenmesiyle daha geniş büyümesini bekleyebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için Qtum analizimizi inceleyebilirsiniz.

Yeni ICO’lar

Gündemde çok sayıda yeni ICO projesi var ancak yayınlanma tarihleri web sitelerinde hala teyit edilecek.

 

Cevap Bırakın