2018 Yılının Kripto Para Yılı Olacağını Gösteren 6 İşaret

Kripto Para Yılının 6 İşareti

0 638

Kripto Para Yılının 6 İşareti

Kripto para dünyası tüm kuşkulara rağmen  2017’de adeta bir patlama gerçekleştirmişti. Öncü kripto paralardan Bitcoin’in %1,300 den fazla değer kazandığını gördük. Piyasaya hâlâ % 40 oranında hakim olan Bitcoin, iniş ve çıkışların ardından, şimdi istikrarlı bir şekilde 10.000 doların üzerinde dengelenmiş görünüyor; bu da daha sürdürülebilir bir büyüme anlamına geliyor.
Kripto paralar için 2017 yılı olağanüstü bir büyüme yılı iken, 2018 daha da büyük ve daha iyi bir yıl olacağa benziyor.

İşte nedenleri:

Lightning Network
Lightning Network

1) Bitcoin ağındaki tıkanıkları ortadan kaldırmayı hedefleyen Lightning Network teknolojisi hayata geçecek. Bu yeni teknoloji tamamen kullanılmaya başlandığında Bitcoin’le neredeyse ücretsiz ve anlık işlemler mümkün olabilecek.

ICO ve IPO
ICO ve IPO

2) Daha fazla şirket, kripto ağa yatırım yapmaya başladı. İnsanların da pahalı IPO’lar yerine çok daha ucuz ve daha kolay erişilebilen ICO’lara yatırım yapma potansiyeli artarak devam edeceğe benziyor.

ICO fiyatları
ICO fiyatları

3) Endüstri için daha fazla yenilik anlamına gelen ve daha fazla kabiliyet ile sunulması doğal zorunluluk olmuş ICO’lar, faydalılıkta önemli ölçüde artış sağlıyor olacak.

Kripto para Dünyası
Kripto para Dünyası

4) Ülkelerin kripto paralara bakış açıları: Birçok ülkenin blockchain teknolojisinden geri kalmak yerine bu ağda yer almak isteği (yakın zamanda Almanya’nın kripto para vergisi almayacağını duyurması, Rusya, Venezuella, Tayvan, Japonya gibi birçok ülkeden ardı ardına gelen olumlu haberler, hatta Avrupa Birliği açıklamaları.)

Vechain ve BMW anlaşması
Vechain ve BMW anlaşması

5) Birçok üniversite ve önemli şirketin (BMW, PORSCHE, Oxford Üniversitesi-VeChain) blokchain teknolojisi içinde yer alan projelerle ortaklıklarını açıklamaları, başka ortaklık söylentileri…

Blokzincir teknolojisi birliktelikleri
Blokzincir teknolojisi birliktelikleri

6) Blockchain teknolojisinde yer alan öncü projelerin güçlerini birbirlerini destekleyerek birleştirme söylentileri (LTC, XMR vs. gibi) ve tabi ki halihazırdaki öncü projelerde gerçekleştirilecek yenilikler…

Kripto para analizlerimizi buradan takip edebilirsiniz.

Kripto para piyasasına yeni başlıyorsanız, burada size özel incelemelerimizi bulabilirsiniz.

Yazı yalnızca kullanıcılarımızı bilgilendirme amaçlı olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. İnceleme proje ekibinin görüşü ile yazarın kişisel görüşü ve analizini içerir. Yapılacak yatırımlar sonrasında yaşanabilecek kayıplardan web sitemiz veya yazarlarımız sorumlu değildir.

Cevap Bırakın